Čistenie modulov prináša nasledujúce:

  • opäť maximálny výkon systému

  • predlžuje sa životnosť fotovoltaických panelov

  • zvýšenie energetického výnosu až o 30%

Maximálnu účinnosť vášho systému je možné udržať iba pravidelným, profesionálnym čistením. Odporúčame každoročné čistenie vašich solárnych modulov, aby váš systém fungoval efektívne a prinášal úžitok aj v chladných a zamračených zimných mesiacoch.

Chceli by ste sa dozvedieť viac o našich službách?

Zavolajte nám: +421 908 071 707 alebo nám pošlite e-mail: info@ech.sk

Fotovoltaické systémy sú vystavené poveternostným podmienkam 24 hodín denne. Na panely nemá vplyv iba dážď, vietor, sneh alebo slnko. Znečistenie spôsobené znečistením ovzdušia, prachom, dopravou, trusom vtákov, padajúcim lístím alebo ihličím zo stromov rastúcich v okolí môže z dlhodobého hľadiska spôsobiť neefektivitu alebo nefunkčnosť panelov.

 

Nečistoty majú tendenciu držať sa prechodu medzi rámom a sklom, časom sa tu môžu usadiť dokonca aj lišajníky alebo machy. Všetky tieto faktory určite vedú k nižším výťažkom z fotovoltaického systému. Pravedelné čistenie pomáha dlhodobo zabezpečiť maximálny príjem fotovoltaického systému.

Zavolajte nám

Čo sa používa na pravidelné profesionálne čistenie vašich fotovoltaických a solárnych panelov? Spoločnosť ECH Services používa vodný tyčový systém, ktorý bol špeciálne vyvinutý na profesionálne čistenie solárnych panelov.

Vyžiadajte si cenovú ponuku