Čistenie výťahovej šachty

Výťah býva veľmi často prvou vizitkou celkovej čistoty budovy. Každý užívateľ výťahu tak behom chvíle získa dokonalý prehľad o čistote v budove a jej majiteľovi.

Čistý výťah je zárukou reprezentatívneho vzhľadu.

 

Zdravie a základná hygiena

Tiež u vás funguje pravidlo, že počas chvíľky ochorie celá firma? Nečudujte sa! Práve výťah je ideálnym „prenášačom“ najrôznejších baktérií (najmä tlačidlá, dvere, madlá v kabíne), ktoré ovplyvňujú  naše zdravie. Skutočne čistý výťah je zárukou ochrany zdravia.

 

Prevencia proti požiaru výťahu

Ohorky cigariet odhodené do medzery medzi kabínou a opláštením šachty, veľmi často spôsobí požiar výťahu so škodou niekoľko desiatok tisíc eur. V prípade nedostatočného či zanedbaného čistenia celej technológie výťahu, poisťovne výrazne krátia poistné plnenia (Pozri všeobecné poistné podmienky!). Nízka investícia do pravidelného čistenia sa oplatí! Pokiaľ by sa vo výťahovej šachte panelákového domu vznietil prach na pletive a rámoch, ktoré si tam domácnosti „našetrili“ aj za 40 rokov, mohol by vyhorieť celý vchod. Európska únia preto nariaďuje vyčistiť šachty kvôli požiarnym a hygienickým normám.

 

Ďalšie úspory energie a predĺženie dĺžky životnosti výťahu.

Kabína výťahu, pohybujúca sa v znečistenom priestore, postupne odoberá viac energií pre svoju bežnú prevádzku. Súčasne nečistoty, ktoré postupne vnikajú do moderných a drahých výťahových technológií, znamenajú riziko zásadného poškodenie výťahu a následné drahé investície do výmeny zariadenia. Pravidelným čistením tak predlžujete životnosť výťahu a šetríte energie pre jeho správnu a bezporuchovú prevádzku.