Dezinfekcia ozónom 

Týmto jedinečným spôsobom vyčistíme Váš domov od nežiaducich baktérií, plesní a vírusov. Ozón zneškodní aj celkový zápach miestností, takže po vykonaní takejto dezinfekcie máte svieži pocit z čistého priestoru.

Čo je ozón?

Ozón (O3), niekedy nazývaný „aktivovaný kyslík“, obsahuje tri atómy kyslíka, pritom normálny kyslík z dvoch atómov (O2) normálne dýchame . Ozón je druhý najsilnejší  dezinfekčný prostriedok na svete. Je až 100 krát účinnejší ako chlór a môže byť použitý k zničeniu baktérií, vírusov a pachov. Ozón sa bežne vyskytuje v prírode a tvorí sa napríklad pri búrkach.  Najviac sme sa asi dočítali o ozóne ohľadom ozónovej vrstvy, ktorá nás chráni pred ultrafialovým žiarením.

Ako funguje ozón?

Kým ozón O3 je veľmi silný, má veľmi krátky životný cyklus. Keď nečistoty ako sú pachy, baktérie alebo vírusy prídu do kontaktu s ozónom, zničí ich úplne oxidácia. Tým, že jeden atóm kyslíka je spotrebovaný na dezinfekciu,  nezostáva nič … zápach … žiadne baktérie, vírusy. Zostáva iba kyslík s dvomi atómami O2.   

ozón

Ako prebieha dezinfekcia ozónom v priestore?

Ozónový generátor umiestnime do dezinfikovaného priestoru. Z priestoru je potrebné odstrániť všetky zvieratá i rastliny. Podľa veľkosti dezinfikovaného priestoru (v m3) nastavíme potrebný čas na časovači prístroja max. do 120 minút pôsobenia.

Počas dezinfekcie je miestnosť uzatvorená, v prípade potreby vstupuje do miestnosti iba obsluha generátora ozónu. Po ukončení časovača cca 20 minút počkáme a miestnosť vyvetráme. Dezinfekcia je ukončená.

dezinfekcia škôlok a škôl ozónomKde všade ozón používame?

  • Domácnosti – rodinné domy, byty
  • Kancelárie, administratívne priestory
  • Hotely a reštaurácie
  • Zdravotnícke zariadenia
  • Škôlky, školy a detské centrá
  • Športové centrá

 

Radi Vám vypracujeme nezáväznú bezplatnú cenovú ponuku.