Odstraňovanie graffiti -grafitov

Vyžiadajte si cenovú ponuku teraz @

Čo je graffiti?

Graffiti je kresba prevedená pigmentovými farbami na poréznom povrchu, v ktorom zotrváva a mení tak trvalo jeho estetický vzhľad.

 

Technológia odstránenie graffiti

Technológia odstránenia kombinuje mechanické umývanie plôch vysokotlakovým prúdom horúcej vody a aplikácie chemických prípravkov. Proces nesie významný podiel ľudskej práce. Personál priamo v teréne kombinuje skúškou zistené informácie o povrchu (typ omietky, fasádne farby, stupeň poškodenia atď.), kvalite farieb a rozhodne o kombinácii tlaku, teploty vody a použitie chemikálií spoločne s technologickým postupom.

Pri odstránení graffiti z povrchov neošetrených antigraffiti náterom alebo nástrekom je potrebné zdôrazniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Po odstránení graffiti zostávajú na niektorých miestach tiene, ktoré sa ani pri opakovaných pokusoch nedarí odstrániť. U zateplených fasád a štruktúrovaných omietok treba počítať s tým, že pri odstránenie graffiti z neošetrených povrchov môžeme odstrániť aj farbu fasády. V podstate sa postupuje tak, že sa graffiti zoslabí čo najviac a pretrie danou fasádnou farbou. Zamaľovať graffiti ihneď a neodstraňovať ho, neprináša dobrý výsledok. Graffiti väčšinou prestupuje a sú vidieť jeho pôvodné kontúry. Najlepšia prevencia pred vandalizmom tohto typu je nechať si naniesť na povrch antigraffiti ochranu, ktorá zaistí následné odstránenie graffiti so 100% výsledkom .

 

Stála starostlivosť o povrchy domov

Postavené na princípe poistenia. V rámci mesačného poplatku dohliadame vlastnými silami na zverené plochy. V cene paušálnej platby odstraňujeme pravidelne vyskytnuté graffiti vo veľmi krátkych reakčných časoch. Podopreté zmluvou.

 

Jednorazové odstránenie

Vykonáme v režime objednávky. Na základe dopytu vykonáme obhliadku a vytvoríme ponuku ako pre odstránenie graffiti, tak aj pre prípadné drobné opravy omietok a ich následnú penetráciu proti graffiti.

Odstránime graffiti rýchlo a bez poškodenia podkladu. Naimpregnujeme Vašu fasádu tak, aby sa graffiti dali ľahko a lacno odstrániť.

Admiror te, paries, non c(e)cidisse (ruinis), qui tot scriptorum taedia sustineas. „Obdivujem ťa, stena, že si sa ešte nezrútila, keď znesieš toľko ľudských čmáraníc.“ – Graffiti v Pompejách, vyše 2000 rokov staré.

Ako Váš profi na čistenie fasád od grafitov prevezmeme všetku prácu za Vás. Pracujeme nanajvýš šetrne a starostlivo, aby sme Vašu fasádu chránili dlhodobo pred graffiti, znečisteniami a vlhkosťou.

 

Našou starostlivosťou o Vašu fasádu zabezpečíme to, že Vaša budova zostane čistá a bude vyzerať dlhodobo atraktívne.

ECH odstráni všetky neželané čarbanice rýchlo a spoľahlivo. Odstránime aj najväčšie „umelecké diela“ od sprejerov a vandalov. Použijeme taký spôsob čistenia, ktorý sa čo najviac hodí pre Vašu fasádu. Týmto spôsobom tak šetríme aj tie najcitlivejšie povrchy.

 

Naše odstraňovanie grafitov a následná prevencia ponúka dlhodobú ochranu.

Odstránenie grafitov je pre nás prvý krok. Môžete super vyčistiť každú fasádu, no sprejeri sa vrátia zas. Preto nám skúsenosti radia, že ako náhle sa grafitové nátery objavia na vašej stene, treba ich čo najskôr odstrániť, ošetriť ochrannou vrstvou a potom to sprejera prestane baviť. Naše ochranné vrstvy na fasáde sú prievzdušné. Navyše naša ochranná vrstva je transparentná a zachováva vzhľad povrchu fasády v originálnom prevedení.

 

Výhody odstránenia grafitov od ECH

  • Cenovo výhodné
  • Rýchle a spoľahlivé odstránenie
  • Šetrné a typu fasády prispôsobený postup
  • Dlhodobá ochrana cez ochranný náter